MASZ PYTANIE? ZADZWOŃ!   DZIAŁ ODZIEŻY (+48) 514 515 710, DZIAŁ ROWERÓW (+48) 511 507 540, NARTY I SERWIS NARCIARSKI: (+48) 508 860 267

Promocje
Rower Elektryczny Ecobike Speed L
Rower Elektryczny Ecobike Speed L
8 199,00 zł 7 999,00 zł
Rower Elektryczny Ecobike City L Grey 250w 26" 2019
Rower Elektryczny Ecobike City L Grey 250w 26" 2019
4 299,00 zł 4 099,00 zł
Rower Elektryczny Ecobike City L White 250w 28" 2019
Rower Elektryczny Ecobike City L White 250w 28" 2019
4 299,00 zł 4 099,00 zł
Rower Elektryczny Ecobike City L Grey 250w 28" 2019
Rower Elektryczny Ecobike City L Grey 250w 28" 2019
4 299,00 zł 4 099,00 zł
Rower Elektryczny Ecobike Breeze 250w - 28"
Rower Elektryczny Ecobike Breeze 250w - 28"
4 399,00 zł 4 199,00 zł
szt.
Rower Elektryczny Ecobike City L Grey 350w -26" 2019
Rower Elektryczny Ecobike City L Grey 350w -26" 2019
5 199,00 zł 4 999,00 zł
Rower Elektryczny Ecobike City L White 350w 28" 2019
Rower Elektryczny Ecobike City L White 350w 28" 2019
5 199,00 zł 4 999,00 zł
Rower Elektryczny Ecobike City L Grey 350w 28" 2019
Rower Elektryczny Ecobike City L Grey 350w 28" 2019
5 199,00 zł 4 999,00 zł
Rower Elektryczny Ecobike Breeze 350w - 28"
Rower Elektryczny Ecobike Breeze 350w - 28"
4 999,00 zł 4 799,00 zł
szt.
Rower Elektryczny Ecobike Cortina
Rower Elektryczny Ecobike Cortina
5 399,00 zł 5 199,00 zł
Rower Elektryczny Ecobike Livigno
Rower Elektryczny Ecobike Livigno
5 399,00 zł 5 199,00 zł
Rower Elektryczny Ecobike S-Cross L black 2019
Rower Elektryczny Ecobike S-Cross L black 2019
6 699,00 zł 6 499,00 zł
Produkt dnia
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Jak dbać o sprzęt narciarski? 0
Jak dbać o sprzęt narciarski?

Jak dbać o sprzęt narciarski?

 

Każdy sprzęt sportowy musi być regularnie serwisowany, jeśli ma prawidłowo funkcjonować. To samo dotyczy oczywiście nart oraz snowboardów, które powinny być w pełni sprawne podczas sezonu, by nie zawiodły w najbardziej nieprzewidzianym momencie. Podstawowy przegląd może być wykonany w domu i służyć ocenie, czy przed kolejnym wyjazdem na narty warto udać się do serwisu. Pełna ocena stanu nart, jak również naprawienie wszelkich uszkodzeń czy odpowiednie ich przygotowanie powinny być jednak wykonane przez profesjonalistów, dysponujących wiedzą i specjalnymi narzędziami. W naszym sklepie i serwisie rowerowo-narciarskim Blue Sport, wykonywane są: cyklinowanie i regeneracja ślizgu, ostrzenie krawędzi, montaż i konserwacja wiązań narciarskich i snowboardowych, regulacja siły wypięcia wiązań oraz naprawy innych uszkodzeń.

Regeneracja ślizgu i ostrzenie.

Pierwszym krokiem, który powinien zostać wykonany, jest zawsze oczyszczenie nart z ewentualnego brudu. Następnie należy ocenić stan ślizgu: czy są w nim ubytki, a także krawędzi: ich ostrość oraz ewentualne uszkodzenia. Jeśli w ślizgu występują ubytki, powinien on zostać zregenerowany, czyli po prostu należy wypełnić uszkodzenia specjalnym tworzywem. Kolejnym krokiem jest odpowiednie wyszlifowanie ślizgu, by był idealnie równy. W przypadku krawędzi, muszą one być naostrzone, by zapewniały dobre trzymanie się narty na stoku, szybkie, pewne hamowanie w każdych warunkach, a także umożliwiały płynne skręcanie zgodnie z wolą jadącego. Szczególnie ważne są dobrze naostrzone krawędzie w nartach carvingowych, umożliwiających m.in. wchodzenie w krótkie, ostre skręty.

Smarowanie.

Naostrzone oraz dobrze zregenerowane narty muszą zostać nasmarowane odpowiednim smarem, przeznaczonym (zwykle) do konkretnych temperatur. Dlatego też jednorazowe smarowanie nart w serwisie nie będzie wystarczające na cały sezon, a od intensywności użytkowania zależeć będzie, jak szybko należy je powtórzyć. Warto przy tym zwrócić uwagę, iż smarowanie nart może odbywać się na gorąco lub na zimno (doraźnie). Pierwsze z nich jest skuteczniejsze, smar jest lepiej rozprowadzany po strukturze narty i wytrzymuje dłuższe eksploatowanie. Drugie jest wykorzystywane przez narciarzy, pragnących nasmarować swoje narty bezpośrednio przed wyjściem na stok. Polecane są przy tym smary oznakowane w odpowiedni sposób: niebieskie do temperatur ujemnych, żółte do temperatury 0°C i minimalnie dodatniej, pomarańczowe uważane za uniwersalne, zwykle sprawdzające się w przedziale od -10°C do 0°C.

Wiązania.

Bardzo ważnym krokiem serwisowym jest montaż i regulacja, a także serwis wiązań narciarskich i snowboardowych. Ich odpowiednie dopasowanie i zadbanie, by nie pojawiły się w nich uszkodzenia czy rdza, są podstawowymi czynnikami, odpowiadającymi za bezpieczeństwo jazdy na nartach. Dlatego bezwzględnie powinny być wykonane w profesjonalnym serwisie, wyposażonym w odpowiednie narzędzia, jak jest w przypadku Blue Sport. Również odpowiednie ustawienie siły wypięcia nart jest jednym z niezwykle istotnych parametrów, zapewniających bezpieczeństwo jazdy i chroniących narciarza przed kontuzjami czy złamaniami. Dlatego też specjalistyczne serwisy posługują się w tym celu tabelami i urządzeniami diagnostycznymi, które uwzględniają m.in.: wagę, wiek, wzrost, poziom zaawansowania oraz rozmiar buta narciarza, by ustalić odpowiednią wartość tego parametru.

Przechowywanie.

Na koniec warto zauważyć, że serwis nart jest konieczny nie tylko na początku, ale również na końcu sezonu. Co więcej, w trakcie zimy istotne są również zachowania narciarzy, które mogą w istotny sposób wpływać na sprzęt, takie jak przechowywanie czy przewożenie nart i butów. Należy w tym przypadku pamiętać, aby nie przewozić „desek” na dachu samochodu bez osłony, co mogłoby narazić je na niepotrzebne uszkodzenia. Zarówno narty jak i buty powinny być przechowywane w suchym, chłodnym miejscu, by nie zostały narażone na odkształcenia spowodowane wilgocią i nieodpowiednią temperaturą. Z kolei podczas suszenia butów nie powinny być ustawiane obok grzejnika czy suszone gorącą suszarką, gdyż to również może doprowadzić do ich odkształceń. Przestrzeganie tych kilku prostych zasad niewątpliwie poprawi żywotność nart i butów, co powinno przełożyć się na zadowolenie narciarza.

Komentarze do wpisu (0)

Artykuły
Jak dbać o sprzęt narciarski?

serwis narciarski Jak dbać o sprzęt narciarski?

Każdy sprzęt sportowy musi być regularnie serwisowany, jeśli ma prawidłowo funkcjonować. To samo dotyczy oczywiście nart oraz snowboardów, które powinny być w pełni sprawne podczas sezonu, by nie zawiodły w najbardziej nieprzewidzianym momencie. Podstawowy przegląd może być wykonany w domu i służyć ocenie, czy przed kolejnym wyjazdem na narty warto udać się do serwisu. Pełna ocena stanu nart, jak również naprawienie wszelkich uszkodzeń czy odpowiednie ich przygotowanie powinny być jednak wykonane przez profesjonalistów, dysponujących wiedzą i specjalnymi narzędziami. W naszym sklepie i serwisie rowerowo-narciarskim Blue Sport, wykonywane są: cyklinowanie i regeneracja ślizgu, ostrzenie krawędzi, montaż i konserwacja wiązań narciarskich i snowboardowych, regulacja siły wypięcia wiązań oraz naprawy innych uszkodzeń.

Akcesoria narciarskie: kije, gogle i kaski

akcesoria narciarskieAkcesoria narciarskie (kije, gogle i kaski)

Kije, gogle i kaski. Tematem równie szerokim, jak wybór samych nart czy butów, jest także wybór odpowiednich akcesoriów narciarskich. Z pozoru wydawać się to może sprawą banalną i drugorzędną, jednakże wiele z tych drobnych elementów odgrywa tak samo istotną rolę podczas jazdy, jak prawidłowo dobrane „deski”. Dlatego też decydując się na zakup odpowiednich akcesoriów, warto udać się do wyspecjalizowanego sklepu, takiego jak Blue Sport, a nie do marketu.

Akcesoria narciarskie: rękawice i odzież termoaktywna

akcesoria narciarskie Akcesoria narciarskie (rękawice i odzież termoaktywna)

Rękawice i odzież termoaktywna Wracając do tematu akcesoriów narciarskich, warto skupić się na odzieży, niezbędnej każdemu, kto pragnie spędzić zimowe dni na stoku. Producenci prześcigają się w projektowaniu nowych kurtek, spodni, bielizny czy rękawiczek, zachęcając do zakupu zarówno nowatorskim wyglądem, jak również innowacyjnymi rozwiązaniami materiałowymi. Na co zwracać przy zakupie uwagę i czy każda „nowinka techniczna” jest warta uwagi? Na to pytanie odpowiedzieć mogą z pewnością specjaliści z Blue Sport w Grojcu, będący na bieżąco z rynkiem narciarskim. Przed udaniem się do nich warto jednak

Parametry techniczne snowboardu

snowboardParametry techniczne snowboardu

Decydując się na zakup snowboardu, chcemy wybrać taki, aby nie zawiódł nas na stoku i nie wymagał dodatkowych nakładów pieniężnych, związanych z licznymi naprawami, lub – co gorsza – wymianą na nowy. Dlatego też warto zwrócić uwagę na różne rozwiązania konstrukcyjne, które stosują producenci snowboardów. Aby zaoszczędzić sobie nerwów i nieprzyjemności, lepiej też jest poświęcić czas na odwiedzenie profesjonalnego sklepu, takiego jak Blue Sport, niż kupować sprzęt w markecie, gdzie zwykle znajdują się produkty „gorszego gatunku”.

Zalety rowerów elektrycznych

rowery elektryczneZalety rowerów elektrycznych

Rower jest jednym z najzdrowszych pojazdów, zarówno dla człowieka, który poruszając się na nim, pozostaje aktywny, jak również dla środowiska, gdyż nie emituje zanieczyszczeń czy hałasu. Nie każdy jednak może pozwolić sobie na użytkowanie zwykłego roweru na co dzień – czy to ze względu na stan zdrowia, nie pozwalający na wysiłek, czy też z braku czasu, by dojeżdżać na dwóch kółkach do szkoły czy pracy. Takim osobom naprzeciw wychodzą rowery elektryczne, których różne modele znaleźć można w sklepie Blue Sport w Grojcu.

Jak dobrać długość i szerokość snowboardu?

snowboardJak dobrać długość i szerokość snowboardu?

W ostatnim artykule zostały zaprezentowane różne rodzaje desek snowboardowych. Kiedy już zostanie podjęta decyzja, jaki typ sprzętu najbardziej odpowiada preferowanemu stylowi jazdy, pojawia się kolejne pytanie, istotne podczas dokonywania zakupu. Jaką długość oraz szerokość deski wybrać? Jak zostało już poprzednio wspomniane, parametry deski powinny odpowiadać budowie osoby, dla której zostały przeznaczone.

Kategorie blog
Chmura tagów
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl